Faq

Rusya vizesi hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Rusya vize istiyor mu?

Rusya vize rejimine göre Türk vatandaşları Yeşil Pasaportu olanlar hariç Rusya vizesi almak zorundadırlar. Ziyaretleri turistik amaçlı olan kişiler, Rusya turist vizesi başvurusunda bulunarak ülkeye giriş yapabilirler. Rusya vizesi hakkında Sıkça Sorulan Sorular 28/10/2019Rusya turist vizesi kaç günde çıkıyor?

Rusya turist vizesi başvuru süresi; normal başvurularda 5 iş günü, ekspres başvurularda ise 1 günde vize işlemleri tamamlanıp pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Rusya vizesi hakkında Sıkça Sorulan Sorular 28/10/2019Rusya vize fotoğraf ölçüsü nedir?

Rusya vize başvuru formunda fotoğrafınızın yapıştırılacağı alan ölçüsü 35mm-45mm ölçülerindedir. Dolayısıyla sizde bu ölçülerde fotoğraf getirmelisiniz. Fotoğraf ayrıca arka fonu beyaz olmalıdır. Kesinlikle Biometrik değildir. 2 adet yeterlidir.Rusya turist vizesi en fazla kaç günlük oluyor?

Rusya Konsolosluğu İstanbul’dan Türk Vatandaşları için en fazla 30 günlük vize vermektedir. Bu süreyi aşan durumunuz varsa başka bir vize tipine başvuru yapmanız gerekir.Rusya vize ücreti ne kadar?

Rusya vize ücreti başvurunuzun tipine göre değişiklik göstermektedir. Rusya turist vizesi 175$ iken çok girişli yıllık vizeler 700$’ı bulmaktadır. Rusya vize ücretini giriş sayı belirlemektedir. Single, Double ve Multiple sayıları mevcuttur.Moskova vizesi ne kadar?

Moskova Rusya Federasyonu içindedir. Aynı zaman da Rusya’nın Başkentidir. Dolayısıyla Moskova vizesi diye bir vize yoktur. Ancak Rusya vizesi vardır. Bu Rusya vizesi ile Moskova’ya giriş yapabilirsiniz. Moskova vizesi ücret olarak 175$ turistik amaçlı olanıdır. Ancak giriş çıkış sayıları ve vize tipi bu rakamı değiştirebilir.Rusya vizesi için ne gerekiyor?

Rusya vizesi için gerekli olan evraklar vize türüne göre değişikik gösterir. Eğer Rusya turist vizesi almak istiyorsanız; Başvuru Formu, Pasaport, Fotoğraf, Otel Rezervasyonu, Uçak Rezervasyonu, Voucher Belgesi, Garanti Mektubu. Tüm bu evraklar hazırlandıktan sonra başvuru yapabilirsiniz.Vouhcer belgesi ne demek?

Rusya turist vizesi başvurusu esnasında Konsolosluk gidecek olan yolcudan Rusya’da hangi otel de kalacağını gösterir bir belge istemektedir. Otel’de kalsın yada kalmasın bu Voucher belgesinin düzenlenip vize başvurusunda sunulmasını istemektedir. Voucher belgesinin üstünde; yolcunun adı soyadı, kalacağı otel, seyahat tarihleri, dönüş tarihleri ile bu rezervasyonu yapan turizm şirketinin bilgileri yer almaktadır. Voucher belgesinin bir kopyası başvuru esnasında Konosolosluğa diğer kopyası ise yolcuda kalır. Bu kopya Rusya’ya giriş esnasında ibraz edilmelidir. Aksi takdirde ülkeye girişte sorun yaşayabilirsiniz. Voucher belgesinde diğer dikkat edilmesi gereken konu ise eğer bir değişiklik oldu ise şehir veya otelinizde voucher belgenizi de değiştirmeniz gerekmektedir.Rusya’ya vize kalkı mı 2019

Rusya vizesi kalktı mı en çok sorulan sorulardan biri oldu 2019 yılında. Sonunda Rusya vizesi kaldırıldı ancak sadece Yeşil Pasaport sahipleri için. Yani eğer Bordo Pasaport sahibi iseniz Rusya’ya 1 günlüğüne bile gitmek istesiniz vize başvurusu yapmak zorundasınız. Rusya vizesi kısmen kaldırıldı diyebiliriz.Rusya turistik vize ücreti ne kadar?

Rusya turistik vize ücreti 175$ normal başvuru süresi 5 iş gününde işlemler bitmektedir. Ancak acil bir durumunuz var ise vize başvurusu ekspres olarak yapılık 275$ olarakta alınabilmektedir. Her iki durumda da tüm ücret vize harcı olarak Rusya tarafına gitmektedir. İçerisinde cüzzi bir miktar acente hizmet bedeli vardır.Rusya’nın İstanbul Konsolosluğu nerede?

Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu adresi İstiklal Caddesi 219-225a, 34430, Beyoğlu, İstanbul. Telefon:(8-10-90-212)292-51-01, 292-51-02.Fax: (8-10-90-212) 249-05-07. bu numaralardan ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz. Lütfen kendilerini Rusya’nın Konsolosuymuş gibi gösteren websitelerinden uzak durun ve dikkatli olun. Bu şekilde bir çok dolandırıcı ve fraud siteler mevcuttur.Rusya vizesiz mi?

Hayır, Rusya vizesiz değildir. Rusya vizesi almak zorundasınız. Eğer Yeşil Pasaport sahibi iseniz turistik amaçlı kısa süreli olarak Rusya’ya giderken vize almanıza gerek yok. Ancak Bordo Pasaport sahipleri yani umumi pasaportlular Rusya seyahatlerinde vize almak zorundadır.Rusya vizesi kalkıyor mu?

25 Temmuz 2019 tarihli ve 357 sayılı Rusya Federasyonu Devlet Başkanının Kararnamesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gripasaporta sahip olan kişiler ve uluslararası taşımacılık yapan TIR şöförleri 07/08/2019 tarihinden itibaren Rusya Federasyonuna giriş yaptiktan sonra 30 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler. 30 günden fazla kalmak isteyenler vize almaları gerekmektedir. Ayrıca, toplam kalış süresi her 180 günde 90 günü geçmemelidir.Rusya vize ücreti nereye yatırılır?

Rusya vize ücreti ancak resmi aracı kurumu olan VFS Global şirketine yatırılabilir. Eğer bireysel olarak başvuru yapıyor. Konsolosluktan kendiniz işlemlerinizi yürütüyorsanız. Konsolosluk veznelerine veya Konsolosluğun belirtmiş olduğu banka hesaplarına yapılır. Bunun dışında herhangi bir kişi yada kuruma Rusya vize ücreti yatırılmaz. Bu konuda kesinlikle dikkatli olmanız tavsiye edilir. Günümüzde vize başvurusu adı altında bir çok dolandırılma olayı gerçekleşmiştir. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda dikkatli olmaya davet ediyoruz.Rusya’da çalışma izni nasıl alınır?

Rusya’da çalışma izni almak için öncelikle bir şirket yada kurum ile anlaşma yapılır ve orada çalışılacağı kesinleştikten sonra bu şirket sizin adınıza FMS’den onaylı bir çalışma davetiyesi çıkarır. Bu çalışma davetiyesinde şirketin adı ve sizin pasaport bilgileriniz yer alır. Ayrıca bu şirkette çalışacağınız tarihler yazılıdır. Rusya’da çalışma vizesi ancak şirketin üstüne olur. İş değiştirilmesi durumunda Çalışma vizenizde bitmiş sayılır ve yeni çalışacağınız kurum adına yeni bir davetiye ile vizenizi yenilemeniz gerekir. Rusya çalışma vizesi genellikle VKS vize olarak da bilinen 3 yıllık vizeler ile olmaktadır.Rusya vizesi gerekli evraklar vfs

Eğer Rusya vizesini vfs global aracılığı ile alacaksanız, tüm evrakları hazırlayıp çıkış alıp vfs global ofisini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Ancak yine de Rusya vize başvuru formunu siz doldurup çıkış alacaksınız. Bunların dışında zaten belirtilen Rusya vize evraklarını toplamanız gerekmektedir.Rusya vizesi için gerekli evraklar 2019

1- Başvuru formu 2- Pasaport 3- Vesikalık fotoğraf 4- Otel Rezervasyonu 5- Uçuş Rezervasyonu 6- Voucher Belgesi (turistik amaçlı ise) 7- Garanti Pismo (Turistik amaçlı ise) 8- Davetiye Mektubu (Invitation Letter) 9- HIV Testi (Eğer öğrenci veya çalışma vizesi için başvuru yapılıyorsa.) 10- İkamet belgesi (Başvuru sahibi yabancı uyruklu ise geçici ikamet belgesi) 11- Seyahat sağlık sigortası (Başvuru sahibi yabancı uyruklu ise 30.000 Euro teminat bedelli olması ve Rusya’yı kapsaması gerekmektedir.)Rusya voucher belgesi nasıl alınır?

Rusya voucher belgesini almanın iki yolu vardır. Eğer vaktiniz bol ve seyahat zamanı ileri bir tarihte ise gerçekten kalacağınız oteli arayıp bu belgeyi isteyebilirsiniz. Ancak evrak e-mail yada fotokopi şeklinde olmamalıdır. Yani mutlaka orijinal ve ıslak imzalı kaşeli olacak şekilde size kargo yoluyla gönderilmelidir. Burada DHL Kargo veya hava kargo masrafları ortaya çıkmaktadır. Ayrıca PTT yada diğer kargoların gecikme ve kaybolma riskide vardır. Diğer yol ise akredite olmuş acentelerden bu belgeyi 5 dakika içerisinde alabilirsiniz. Şirketimizi ararsanız sizler için 5 dakika da voucher belgesini hazırlar teslim Konsolosluğun istediği formatta sizlere teslim ederiz.Rusya voucher belgesi kaç para?

Rusya voucher belgesi riske atılmayacak bir belgedir. Eğer sahte veya doğru olmayan bir belge alırsanız vizeniz olsa dahi Rusya’ya giremeyebilirsiniz. Eğer voucher üstünde yazılı olan bilgilerde yanlış veya bilgi eksikliği varsa sorun olur. Piyasa da komik rakamlara voucher belgesi bulunabilir ancak çoğu karşılıksız belgelerdir. Bu yüzden güvenilir şirketlerden almanızı öneririz. Rusya voucher belgesi 35$ karşılığı 5 dakika da hazırlanır.Rusyadan davetiye kaç günde gelir?

Rusyadan davetiye geliş süresi işçi vizesi için en fazla bir ayı bulmaktadır. Rusya işçi vizeleri 3 yıllık vks olarak çıkmaktadır. 3 yıllık vks vizeleri çok girişli (multiple) olmaktadır. Ancak belirtmekte fayda var. Bazı durumlarda bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak veya FMS‘deki değişimlerden kaynaklı davetiye süreleri uzamaktadır. Birde bu işlemleri yürüten uzman bir acente ile çalışmıyorlarsa bu durumda şirketteki insan kaynakları şirketi bu işlemleri çözmek için ayrıca bir zaman harcayacak, her gün gel gitler yapacaktır. Üç kuruş ekonomi yapayım çalışma davetiyelerini kendim çıkartayım diyen şirket sayısı çoktur.
Halbuki bu sisteme ayırdığı vakit, elaman sayısı, geciken davetiyeler kendisine daha fazla zaman kaybettirmektedir. Ancak bunun bilincinde olan çok az sayıda şirket vardır. Bilmişlik yapan insan kaynakları veya idari işler müdürleri bizde iş yapıyoruz görüntüsü vermek için maalesef şirketleri büyük zarara uğratmaktadır. O yüzden davetiye bekliyorsanız mutlaka bu bilgiyi de sorun bir acente ile mi çalılışıyor yoksa kendileri mi çıkartmaya çalışıyorlar çalışma izinlerini. Kendileri yapmaya çalışıyorlarsa süre çok uzakayacaktır. Rusya çalışma vizesi başvuru ve evrakları hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.Türkmen vatandaşıyım oturumum yok Rusya vizesi alabilir miyim?

Ülkemizde yaşayan Türkmenistan vatandaşları Rusya turistik vizesini almada sorun yaşamamaktadırlar. Ancak turistik vize maksimum 15 gün olmak zorundadır. Aksi durumda reject olma durumu veya görüşmeye çağırma durumu ortaya çıkmaktadır. Oturum yani ikametgah kartınız yok ise işlemler 10 gün sürmekte. Eğer oturum kartınız var ise 5 iş gününde vize süreci tamamlanmaktadır.Rusya’da senelik vize ile kaç gün kalabilirim?

Rusya yıllık vize çok girişlidir. Yani sene içerisinde istenilen kadar giriş çıkış yapma hakkına sahiptir (multiple). Ancak burada en çok dikkat edilmesi gereken konu ise vizenin üstünde yazan periyodlar kadar ülkede kalınabilir. Yıl içerisinde 180 gün tam altı ay yapmaktadır. Rusya tarafı bu vize ile 6 ay içerisinde 90 gün kalınması gerektiğini bildirmiştir. Yani çok girişli Rusya vizenizle 6 ayda 3 ay kalabilir, diğer altı aylık dönemde ise yine 90 gün kalarak bu süreyi 1 yılda altı aya kadar kullanabilirsiniz. Bu konu hem mullak hemde takibi zor olan bir konu olmasına rağmen yürürlükte uygulanması ile ilgili de pek bir netlik yoktur. Kimi yolcular böyle bir sorunla karşılaşmamakta kimisine ise ceza kesilmiş durumda. Yinede hukuk ve kanuna uygun olan bu sürenin iyi sayılıp hesap edilmesidir.Rusya vizesi başvurusu için Randevu ücreti ödeniyor mu?

Rusya vizesine başvuru yaparken kesinlikle randevu alımı için ücret ödenmemektedir. Rusya vize başvurusu randevusuz yapılan bir işlemdir. Sizden randevu alacağız diye para talep eden acentelerden uzak durun dolandırıcı olma ihtimalleri yüksektir. Rusya vize evrakları hazır olur olmaz VFS Global aracılığı ile başvurunuzu yapar işlemlerininiz tamamlarsınız. Randevu ancak Konsolosluk için söz konusu olur. Bu randevuda zaten Konsolosluğun resmi websitesi üstünden herkesin ücretsiz yapabileceği bir uygulamadır.Rusya vizesi başvurusu için uçak bileti almak gerekli mi?

Rusya vize başvurusunda bulunurken istenen evraklar arasında uçak rezervasyonu istenmektedir. Yani uçak biletinizi kestirmenize gerek yoktur. Seyahat planınızı gösteren gidiş-dönüş olacak şekilde rezervasyon ve PNR numarası yeterlidir.
Rusya vize uçak rezervasyonu bilgileriÇeçenistan vize istiyor mu?

Çeçen Cumhuriyeti diğer adıyla Çeçenistan vize istemektedir. Ancak bilindiğinin aksine bu vize bir Çeçen vizesi değil, Rusya vizesidir. Yani Çeçenistan Rusya Federasyonuna bağlı olduğu için Rusya vize başvurusu yapıp vizenizi almanız gerekmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta Rusya’nın bazı noktalarına vize başvurusu yaptığımızda araştırmaya tabi tutulup başvuru sonucu 10 günde alınmaktadır. Örneğin, Çeçenistan, Dağıstan ve bazı kafkas bölgelerini Rusya riskli gördüğü için biraz geç cevap vermektedir. Ama vizenin çıkarılmasında bir sorun yoktur. Kısaca Grozniye gitmek için Rusya vizesini almak zorundasınız. Yoksa ülkeye giriş yapamazsınız. Eğer bu giriş amacınız turistik vize ise Rusya turist vizesi başvurusu yapmanız ve giriş yerinizi Grozni olarak belirtmeniz yeterli olacaktır. Çeçenistan vizesi için bizi arayibilirsiniz. 05529467665.Rusya vizesi için gerekli evraklar 2019 için nelerdir?

Rusya turistik vize belgeleri orijinal ve doğru olmalıdır. Rusya vize başvurusunda istenilen belgeler bazı konsolosluklarda fotokopi olarak da kabul edilmektedir. Ancak Konsolosluk ile görüştükten sonra Rusya vize evraklarınızı hazırlayınız.
Rusya vizesi için gerekli evraklar 2019;
1- Pasaport
2- Fotoğraf 2 adet
3- Voucher belgesi
4- Garanti pismo
5- Otel rezervasyonu
6- Uçak rezervasyonu
7- Seyahat sağlık sigortası
8- İkametgah belgesi (yabancı vatandaşlar için gerekli)
Rusya’ya gitmek için ne kadar para gerekli

Rusya’ya gitmek için gerekli olan para ordaki amacınıza göre değişiklik gösterir. Turistik amaçla gidiyorsanız kalacağınız otel ve gezeceğiniz yerler hatta şehirler bile bu bütçeyi değiştirmektedir. Ama en az 2000$’lık bir bütçeniz olması rahat rahat yetecektir. Yinede dediğimiz gibi eğer daha kırsal bölgelerine gidiyorsanız konaklama ücreti ve diğer masraflar daha düşük olacaktır. Böylece harcanan para da azalacaktır. 1000$’lık bütçelere kadar düşüş gösterecektir.Rusya vizesi ne kadar zamanda çıkıyor?

Rusya vizesinin ne kadar zaman da çıktığı başvuru yapılan vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Ancak Rusya turist vizesinde işlem süresi 5 iş günüdür. Yani tüm evraklar hazırlanıp VFS Global ile başvuru yapılırsa 5’inci gün pasaportunuzu tekrar geri teslim alabilirsiniz.Rusya senelik vizesi ile ne kadar süre orada yaşayabilirim?

Rusya yıllık vizesi çok girişli olur ve business yani ticari amaçlı çıkarılmaktadır. Rusya Federasyonu işadamlarına kolaylık olması ve istedikleri zaman giriş çıkış yapabilmeleri için bu vize tipini getirmiştir. Rusya’nın herhangi bir şehrine yada bölgesine dilediğiniz zaman gidebilir ve işinizi halledebilir ve yine dilediğiniz bölgeden dönüş yapabilirsiniz. Ancak bu vize yaşamanız için orada sürekli kalmanız için olan bir tip değildir. Vizenin üstünde yazılı olduğu şekilde yani Rusya’da her 180 günde sadece üç ay kalabilirsiniz. Buda demek oluyorki senelik vize ile toplamda sadece 180 gün Rusya Topraklarında bulunabilirsiniz. Girer çıkarım gibi bir mantık çok yanlıştır. Çünkü burada asıl amaç giriş çıkış değildir. Burada kontrol edilen 6 aylık periyodlarda kaç gün Rusya’da kaldığınızdır. Doğru bilinen bu yanlış çok tehlikelidir. Yani Senelik Rusya Ticari vizesi ile Rusya’da sadece bir yıl içinde 6 ay kalabilirsiniz ancak periyodik olarak altı aylık süreler içinde. Bu konuda kesilmiş ciddi cezalar bulunmaktadır. Dikkat edilmesinde fayda var.St. Petersburg a vize var mı?

Saint Petersburg için Rusya vizesi alınması zorunluydu. Ancak yeni çıkarılan kararnameler ile Rusya’nın turistik bölgelerine yapılacak olan gezilerde e-vize uygulaması getirilerek turizmin canlanması amaçlanmaktadır. Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği açıklamasında 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’ne yapılacak seyahatlerde elektronik vizeler uygulanacağını, en fazla 30 günlük süre için ücretsiz olarak verilip, 8 gün kalma hakkı tanınacağını duyurdu.Kaliningrad vize istiyor mu?

Kaliningrad vizesi artık Türkiye vatandaşlarınada e-vize oldu. Yani #Rusya’nın Avrupa’daki bu güzel şehrine vize ücreti ödemeden gidebilirsiniz. Bu bizim için neden önemli. Bir çok #Rus Dili gönüllüsü #Rusça dilbilgisini geliştirmek için ve Rus kültürünü yakından tanımak için Rusya Federasyonunu ziyaret etmek istemektedir. Ancak uygulanan vize rejimi ve vize harçlarının yüksekliği yüzünden maliyetler arttığı için bu planlarını ertelemekteydiler. Rusya, Kaliningrad’a vize kalkmasıyla birlikte bu planları uygulayabilirsiniz. Rusya’nın turistik şehri Kaliningrad e-vize için yapmanız gereken tek şey pasaportunuz ve tarihlerinizi belirlemeniz. #Kaliningrad vizesi 3 gün de çıkar ve onlin olarak hazırlanır. Kaliningrad vize 30 günlük verilmektedir. Unutmayalım Rusça, Rusya’da öğrenilir. Bir yabancı #dil en güzel kendi ülkesinde native speaker insanlardan öğrenirsiniz. Sizde şimdiden fırsatı kaçırmamak için en uygun uçak biletlerini bakmaya başlayın! Vizesiz Rusya! Kaliningrad, Rusya’nın Rusya ile kara bağlantısı olmayan, Litvanya ile Polonya arasında Baltık Denizi kıyısında bir toprağıdır. En büyük şehri olan aynı isimli Kaliningrad, tarihteki Rusya’nın önemli bir şehri ve o zamanın Alman Doğu Prusya eyaletinin başkentidir. Kaliningrad #vize için bizi arayabilir 05529467665 veya https://rusyavizesi.org sitemizden bilgi alabilirsiniz.Rusya vizesi için çalışmam gerekiyor mu?

Rusya vizesi başvurusu yapmanız için çalışmanız gerekmiyor. Eğer bir yerde çalışmıyor veya şuanda çalışan değilseniz, bu Rusya vizenizi almanıza engel değildir. Rusya vize başvurusu Schengen vizeleri gibi ağır evraklar ve zor şartlar gerektirmemektedir. Kısa süreli turistik Rusya vizesinde istenen evraklar zaten çok azdır. Bu evraklar arasında sgk 4A dökümü vs. gibi evraklar istenmemektedir.Rusya Ticari vize davetiyesi nasıl alınır?

Rusya Ticari vize davetiyesi olmadan Ticari vize alınamaz. Moskova’da bulunan ofisimiz sizin için gerekli mercilere başvuru yaparak 18 gün gibi kısa bir sürede Ticari davetiyenizi hazırlayarak İstanbul ofisimize göndermektedir. Rusya Ticari vizesi alabilmeniz için Pasaportunuzu ve 2 adet fotoğrafınızı İstanbul ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Gerekli olan tüm evraklar uzman acentemiz tarafından sizin için hazırlanacaktır.Rusya Ticari vize almak kaç gün sürer?

Rusya Ticari vize almak toplamda 22 günde sürmektedir. Rusya ticari vize davetiyeniz 18 günde hazırlanır, Davetiyeniz İstanbul ofisimize online olarak ulaştırıldıktan sonra pasaportunuz tarafımızdan konsolosluğa gönderilir. Vize işlemi işinizin aciliyetine göre 5 iş günü ya da 1 iş günü sürmektedir.Rusya turist vizesi başvurusu nereye yapılır?

Rusya turistik vize başvuruları ya Rusya Konsolosluğuna yapılır ya da Rusya’nın anlaşmalı olduğu VFS Global şirketinin vize merkezlerine yapılır. Bunun dışında Rusya vizesinde başvuru yapabileceğiniz bir yer yoktur. Başvuru konsolosluklara randevular ile yapılır. Ancak VFS Global’e başvuru yapacaksanız randevu almanıza gerek yoktur. Randevular Rusya Konsolosluğunda ücretsizdir. Sadece süreler biraz ileri tarihli verilmektedir. Rusya turist vizesi başvurusu için randevu almadan evvel veya VFS Global merkezlerine gitmeden evvel yanınızda bulunması gereken evraklar ve belgeler için Rusya vize evrakları sayfamızı kontrol ediniz.
Rusya vize başvurusuRusya 3 aylık ticari vize nedir?

Rusya 3 aylık Ticari Vize; genellikle İhracat faaliyetinde bulunan müşterilerimizin tercih ettiği vize türüdür. Rusya’ya hizmet ve ürünleri tanıtma, iş ilişkileri geliştirme, portföyüne yeni müşteriler kazandırmak, mevcuttaki müşteri ziyaretleri, sektöründeki gelişmeleri inceleme ve yeni teknolojilerini öğrenme amaçlı Rusya’ ya ticari amaçla giden kişilerin alması gereken vize türüdür.Rusya 3 aylık Ticari vizeyi kimler alabilir?

Rusya Ticari vizeyi her yaştaki Türk vatandaşı alabilmektedir, Pasaport türüne göre Ticari vize alma koşulları ise aşağıda sıralanmıştır. Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadırlar Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 30 güne kadar ki seyahatlerinde vizeden muaftır. Hizmet (Gri) pasaport sahipleri 30 güne kadar ki seyahatlerinde vizeden muaftır. Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri 90 güne kadar ki seyahatlerinde vizeden muaftır.Rusya 3 aylık Ticari vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?

En az 18 ay geçerlilik süresi olan pasaport (Aslı)
2 Adet arka fonu beyaz 35×45 ölçülerinde vesikalık fotoğraf
Rusya’da görüşmeye gideceğiniz firmanın yetkili makamlar tarafından onaylı davetiyesi
İletişim bilgileriniz (ev adresi ve telefon numaranız)
Türkiye’deki iş bilgileriniz (İşyeri adı, Adresi, Telefon numarası ve İşyerindeki göreviniz)Rusya 3 aylık Ticari vize davetiyesi nasıl alınır?

Rusya Ticari vize davetiyesi olmadan Ticari vize alınamaz. Moskova’da bulunan ofisimiz sizin için gerekli mercilere başvuru yaparak 13 gün gibi kısa bir sürede Ticari davetiyenizi hazırlayarak İstanbul ofisimize göndermektedir. Rusya Ticari vizesi alabilmeniz için Pasaportunuzu ve 2 adet fotoğrafınızı İstanbul ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Gerekli olan tüm evraklar uzman acentemiz tarafından sizin için hazırlanacaktır. Rusya vizesi hakkında Sıkça Sorulan SorularRusya 3 aylık Ticari vize almak kaç gün sürer?

Rusya Ticari vize almak toplamda 18 günde sürmektedir. Rusya ticari vize davetiyeniz 13 günde hazırlanır, Davetiyeniz İstanbul ofisimize online olarak ulaştırıldıktan sonra pasaportunuz tarafımızdan konsolosluğa gönderilir. Vize işlemi işinizin aciliyetine göre 5 iş günü ya da 1 iş günü sürmektedir.Rusya Ticari vize ile Rusya’da ne kadar kalabilirim?

Rusya federasyonu Türk vatandaşlarına Ticari vize ile 90 gün kalma hakkı tanımaktadır.Rusya vizesi kalktı mı?

Rusya vizesi yalnızca Yeşil Pasaport sahipleri için kaldırılmıştır. Yani eğer Bordo Pasaport sahibi iseniz 2019 yılında vize alarak Rusya’ya gidebilirsiniz. Yeşil pasaport memur, özel görevli veya ihracatçı olanlara verilmektedir. Özel koşulları ticaret bakanlığından öğrenebilirsiniz. Rusya vizesi hakkında Sıkça Sorulan Sorular 28/10/2019Rusya yeşil pasaport sahiplerinden vize istiyor mu?

Rusya Federasyonu yeni alınan kararla birlikte artık Yeşil Pasaport sahiplerinden vize istememektedir. Yani Yeşil pasaportunuz varsa Rusya’ya vizesiz gidebilirsiniz. 05/09/2019Rusya vizesiz mi?

Rusya’ya vizesiz gidemezsiniz. Rusya için vize gereklidir. Pasaportunuz Yeşil ise bu durumda vize başvurusu yapmadan gidebilirsiniz. Ancak Umumi pasaportunuz varsa vizenizi almanız gerekmektedir. 09/10/2019Bordo pasaport ile rusyaya gidilir mi

Bordo pasaportunuz varsa tabiki Rusya’ya gidebilirsiniz. Ancak burada uçuş için Pasaportunuzda Rusya vizesi var mı o kontrol gerçekleştirilir. Vizesi olmayan yolcular uçağa alınmaz. Yani Bordo Pasaportunuza vize almalısınız. Rusya ziyaretleri vizesiz yapılamaz. 10/10/2019Rusya e-vize kaç para?

Rusya için vize başvurusunda E-vize bazı şehirler için alınmaktadır. Saint Petersburg ve Kaliningrad şehirlerine Elektronik vize alınmaktadır. Bunun için sadece online formu doldurup formu post edersiniz. Bir kaç gün içerisinde E-vize hazırlanmış olarak e-postanıza gelmiş olacaktır. Rusya E-vizesinin ücreti yoktur. Bunun için herhangi bir ücret ödenmemektedir. E-vizesi ile gidecekseniz seyahat sigortası yaptırmayı unutmayın.Rusya vizesiz kaç gün?

Rusya’da vizesiz olarak kalabileceğiniz gün sayısı sınırlıdır. Bilindiği üzere Rusya vizesiz seyahatlerde e-vize uygulaması yaptırmaktadır. E-vizenizi alarak Rusya’ya gittiğinizde 7 günü aşmayacak şekilde vizesiz olarak kalabilirsiniz. Ancak bu kural 2019 yılı için şu anda sadece Petersburg ve Kaliningrad şehirleri için geçerlidir. Rusya e-vize başvurusu için online olarak form doldurmanız yeterlidir. 26/11/2019

Rusya vizesi hakkında Sıkça Sorulan Sorular ile cevaplarını bulacağınız sayfamız.

Rusya vizeleri ve vize tipleri;

✪ Rusya turistik vizesi ✪ Rusya çalışan vizesi  Rusya işçi vizesi ✪ Rusya vks vizesi ✪ Rusya senelik vize✪ Rusya ticari vize✪ Rusya aile vizesi ✪ Rusya elektronik vize

Rusya vizesi hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Rusya vizesi hakkında Sıkça Sorulan Sorular