Faydalı linkler

İlgili KurumAçıklama
Rusya e-vize başvuruRusya vize başvurusu için gerekli olan formu burada online doldurarak e-vize başvurusu yapabilirsiniz. Rusya turistik olarak ziyaretlerde Saint Petersburg ve Kaliningrad şehirlerine elektronik vize uygulaması başlatmıştır. Türkiye’de bu ülkeler alanına alınarak Rusya’ya vizesiz olarak gidebilecektir.
Rusya İçişleri Bakanlığı Göç KuruluRusya içişleri bakanlığının websitesidir. Genellikle register ve ovir işlemlerini takip edebileceğiniz resmi websitesidir.
Vfs Global Vize Başvuru MerkeziVFS Global Rusya’nın vize işlemleri için anlaşmış olduğu resmi aracı kurumudur. Tüm Rusya vize işlemlerinin buradan yürütebileceğiniz gibi aynı zaman da VIP hizmette satın alabilirsiniz. Ancak başvuru için tüm evraklarınızın hazır olması gerekmektedir.
Rusya iç işleri bakanlığıRusya iç işleri bakanlığı resmi devlet sitesidir. The ministry of internal affairs
of the Russian federation. Kanunlar ve içişleri bakanlığına ait döküman arşivi bulabilirsiniz. Aynı zaman da son haberler ve ülkedeki yeni yönetmeliklerle ilgili kaynak.
Rusya turizm bakanlığıRusya turizm bakanlığından kayıtlı şirketleri ve Rusya’da turizm ile ilgili tüm bilgileri bulabileceğiniz resmi devlet sitesidir. Ulusal turizm portalı. Rusya turizm ajansı hakkında en güncel bilgileri bulabileceğiniz devlet resmi sitesi.
Chamber of the Russian FederationRusya ticaret bakanlığı resmi websitesi.
Prime Minister of the Russian FederationRusya Federasyonu Başbakanlık Resmi Devlet websitesi.
Moskova içişleri bakanlığı resmi websitesiMoskova içişleri bakanlığı resmi websitesi
Ministry of Culture of the Russian FederationRusya Kültür Bakanlığı resmi websayfası.
Ministry of Foreign Affairs of the Russian FederationRusya Federasyonu uluslararası ilişkiler bakanlığı resmi websayfası
Rusya Federasyonu İstanbul BaşkonsolosluğuTürkiye’de Rusya Federasyonunun İstanbul, Ankara, Antalya’da Konsoloslukları bulunmaktadır. İstanbul Konsolosluğunun İstanbul bilgilerini bulabilirsiniz.
Rusya vize başvurusunu direkt konsolosluk üstünden yapmak isteyenler için olan websitesi. Resmi Rusya Konsolosluk resmi sayfasıdır. Maalesef sayfa Rusça’dır.Rusya vize başvurusunu direkt konsolosluk üstünden yapmak isteyenler için olan websitesi. Resmi Rusya Konsolosluk resmi sayfasıdır. Maalesef sayfa Rusça’dır.
Rusya vize başvuru formu onlineRusya vize başvuru formu online olarak doldurulmalı ve gönderilmelidir. Aynı zaman da sayfa çıkış alınıp imza tarih atılarak üstüne fotoğraf yapıştırılmalıdır.