fethiye 3 günlük villa

fethiye 3 günlük villa

Fethiye, Muğla ilinin 13 ilçesinden birisi ve ilçenin yönetim merkezi olan şehir. Kentin eski adı Meğri’dir. Bu adın, Rumların “uzak diyar” anlamına gelen Makri adlandırmasından türediği düşünülmektedir. Özellikle turizm açısından gelişmiştir. 2014 yılındaki nüfusu 140.509’dur. fethiye 3 günlük villa

Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²’dir. Muğla ili de dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir. Doğu ve güneydoğusu Antalya ili, güneyi, güneybatısı ve batısı Akdeniz, kuzeybatısı Dalaman ilçesi, kuzeyi Denizli ve Burdur illeriyle çevrilidir. Antik Telmessos kentini de içinde saklayan Fethiye ilçesi, Fethiye Körfezi’nin doğusunda, Fethiye Ovası’nın güneybatısında yer alır. İzmir-Muğla üzerinden gelerek; Antalya’ya ulaşan kıyı yolu 1 km doğusundan geçer. Bu yolla, il merkezi Muğla’ya uzaklığı yaklaşık 130 km’dir. Fethiye, pek çok önemli depremler geçirmiştir. 1856 yılında bir deprem olduğu bilinmektedir. fethiye 3 günlük villa Ancak, 1957 yılında, 24 Nisan günü saat 19.10’da 7,1 büyüklüğünde ve 25 Nisan günü saat 04,25’te 7,3 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmiş ve 67 kişi ölmüş, 3200 adet binada hasar meydana gelmiştir.4 Tekrar inşa edilen Fethiye’de şu an modern bir liman ve marina vardır. 14 Ocak 1969 yılında, Fethiye’de 6,2 şiddetinde meydana gelen depremde can kaybı olmamış, ancak yaralanmalar olmuştur ve evler ve işyerleri hasar görmüştür.
10 Haziran 2012 tarihinde Ölüdeniz açıklarında 6,1 şiddetinde meydana gelen depremde can ve mal kaybı olmamış, ancak birçok ev ve işyeri hasar görmüştür.
fethiye 3 günlük villa Bugünkü Fethiye kenti yakınlarındaki Belen’de, M.Ö. 2000’lerde kurulduğu sanılan antik Telmessos kenti, Likya’nin Karya sınırında yer alıyordu. Uzun bir süre Likya’ya karşı bağımsızlığını koruduktan sonra, M.Ö. 6. yüzyıl ortalarında Pers egemenliğine girdi. M.Ö. 5. yüzyılda Delos Birliği’ne, M.Ö. 362’de de Likya’ya katıldi. Ardından Likya’yı topraklarına katan Perslerin Karya Satrapı Mausolos’un eline geçti. M.Ö. 333’te Anadolu’yu Perslerin istilasından kurtaran İskender’in egemenliğini Selevkosların yönetimi izledi. M.Ö. 3. yüzyıl sonlarında Mısır’daki Lagos Hanedanı’na bağlandı. M.Ö.188’de Pergamon (Bergama) Krallığı’nın egemenliğine girdi. Pergamon Krallığı’nın M.Ö. 133’te yıkılmasından sonra kısa bir süre bağımsız kaldı ve Rodos’la işbirliği yaparak Pontus Kralı Mithradates’e karşı koydu. Daha sonra Roma ve Bizans yönetiminde yaşadı. 8. yüzyılda Anastasiuopolis, 9. yüzyıldan sonra da anılmaya başlandı. 1284’te Menteşeoğulları’nın yönetimi altına girdi, 1424’te Osmanlı topraklarına katıldı. Zamanla Meğri’ye dönüşen adı, 1914’te uçağı düşen ilk hava şehitlerinden Fethi Bey’in anısına Fethiye olarak değiştirildi. fethiye 3 günlük villa 19. yüzyıl sonlarında Aydın vilayetinin Menteşe Sancağı’na bağlı bir kaza merkezi olan Fethiye, 11 Mayıs 1919 ile 20 Haziran 1920 tarihleri arasında İtalyan işgali altında kaldı.

Kanada kanada calisma vize kanada calisma vizesi kanada calisma vizesi nasil alinir kanada ogrenci vizesi calisma izni Kanada vize Kanada vizesi kanada vizesi almak kanada vizesi can plus kanada vizesi cic kanada vizesi ekşi kanada vizesi ne kadar kanada vizesi çıkmadı kanada vize acenta kanada vize acentaları kanada vize alma kanada vize almak kanada vize almak için bankada ne kadar para olmalı kanada vize almak kolay mı kanada vize almak zor mu kanada vize alma şartları kanada vize ankara kanada vize başvuru formu kanada vize başvurusu kanada vize başvuru takip kanada vize belgeleri kanada vize can plus kanada vize cesitleri kanada vize cevabı kanada vize cevap süresi kanada vize evrakları kanada vize takip kanada vize çekilişi kanada vize çıkma süresi kanada vize ücreti kanada çalışma vizesi ekşi kanada çalışma vizesi için gerekli evraklar Rusya Rusya turistik vizesi Rusya turist vizesi Rusya vize davetiyesi Rusya vize işlemleri Rusya vizesi Rusya vize ücreti Rusya voucher belgesi