Rusya aile vizesi

Rusya aile üyesi vizesi Nasıl Alınır?

Rusya aile üyesi vizesi ortalama 10 iş gününde çıkan bir vizedir. Adından da anlaşılacağı gibi aile bağlarınızı kanıtlayan ve seyahatinizin amacını gösteren belgelerinizin olması önemlidir. Aile ziyareti vize başvuruları için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi (FMS) veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi davetiye almanız ya da yazılı Rusya’daki yakınınız tarafından sunulan beyanınızın olması gerekmektedir.

Rus konsolosluğu belirtilen evrakların dışında ek evrak isteyebilmektedir. Bununla birlikte gerektiğinde Rus konsolosluğu başvuru sahibini mülakata da çağırabilmektedir. Bazı vize türlerinde görüşme istenmemektedir. Örneğin turist vizesi.

Gerek Moskova ofisimiz gerekse İstanbul’da Rusya vizesi işlemlerinde deneyimli müşteri temsilcilerimiz hizmet vermektedir. Rusya vizesi şahsen başvurulabilmekle birlikte başvurularda şahsen bulunmanız zorunlu değildir. Bireysel başvurularda meydana gelebilecek sorunlarla karşılaşmadan Rusya vizesi işlemlerinizin en kısa sürede gerçekleşmesi için Vize temsilcilerimiz ile konuşarak gerekli evrak listesini sorun. Gerekli evrak listesi size mail yoluyla yollanacaktır. Evraklarınızı bize teslim etmek için İstanbul’daki ofisimize gelebilir veya Rusya’da iseniz Moskova ofisimize gelebilir. Eğer bu şehirlerin dışındaysanız kargoyla bize yollayabilirsiniz. Rusya vizesi için gönderdiğiniz evraklar bize ulaştıktan sonra ek evrakları getirmenizin gerekmesi tespit edilir ise bu durum e-mail veya telefon ile size bildiririz.

Rusya aile üyesi vizesi İçin Gerekli Evraklar Aşağıdadır.

-Pasaport
Pasaport: Rusya aile vizesi için pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekiyor.  Vizenizin yapıştırılması için pasaportunuzda en az 2 tane boş sayfa olması gerekirki, uygun olana yapıştırılsın.
-Fotoğraf Vesikalık (Biometrik olmasına gerek yok)
Rusya Aile Ziyareti Vizesi için sizden gereken fotoğraf, istenen miktar 1 adettir. Fotoğrafınız yüzünüzün önünü gösterir şekilde olmalı ve fotoğrafınızda yüzünüzü kapatan hiçbir şey olmamalıdır. Biyometrik fotoğrafınız 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde olmalıdır. Fotoğrafınızın fonu açık olmakla birlikte sadece beyaz renkte olmalıdır. Arka fon da çiçek böcek gibi desenler olmamalı.
-Rusya Vize Başvuru Formu
Rus makamları başvuru formunuzdaki size ait bütün bilgilerin doğruluğuna büyük önem vermektedir. Formdaki herhangi bir yanlış bilgilendirme veya yazılan bilgilerin verdiğiniz evraklarla uymaması halinde başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir.
-Davetiye ya da Yazılı Beyan
Rusya aile üyesi vizesi başvurunuzun gerçekleştirilebilmesi için davetiyenizin olması şarttır.  Sadece Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan alınmış resmi davetiye Rusya makamları tarafından kabul görmektedir. Davetiyenin verilme süresi 22 günü bulabilmektedir. Vize danışmanlarımızla iletişime geçmeniz halinde davetiye hakkında daha fazla bilgi alıp davetiyeyi daha kısa sürede almanız mümkün olabilmektedir. Rusya da bu süre sürekli değişmektedir.
Rusya’ya aile ziyareti vizesi başvurusu için davetiye yerine sunulabilecek başka bir seçenek ise Rusya vatandaşı tarafından Rus konsolosluğu yöneticisi adına sunulan  vatandaşın yabancı uyruklu aile bireyleri ile birlikte Rusya’ya girişi için sunulan yazılı beyanıdır. Bu durumda başvuru sırasında sunulması için gereken ek belgeler ise başvuranın Rus pasaportunun aslı ve fotokopisi, Rus iç pasaportunun aslı ve fotokopisi, yabancı vatandaşın başvuran ile ilişki derecesini gösteren belgedir. Belgeler hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

-Rusya Uçak Bileti
Aile ziyareti için vize başvurunuzun kabul olabilmesi için Rusya için gidiş-dönüş uçak biletinizin de olması gerekmektedir. Rusya için vize alacak kişiler evrakları hazırladıktan sonra gidiş dönüş kanıtı olarak uçak biletini göstermesi vize sonucunu önemli etkilemektedir.

Özel Durumlar İçin Verilen Rusya Ziyaret Vizesi
Yakınınızın tedavisi, ağır hastalığı veya ölümü olması durumunda da Rusya için vize almanız mümkün olmaktadır. Bunun için ziyaret edilecek kişinin yardıma ihtiyacı olduğuna ilişkin Rus sağlık makamlarından alınan belge veya yakınızın vefatını bildiren uluslararası telgraf gibi yakınınızın durumunu kanıtlayan evraklarınızın olması gerekmektedir. Durumunuzla ilgili özel bilgileri temsilcilerimizle paylaşmanız halinde temsilcilerimiz size destek olup ziyaret vizesi hakkında çözüm üreteceklerdir.

Rusya aile ziyareti vizesinin süresi 30 gün olmakla birlikte tek girişli ya da iki girişli olarak verilebilmektedir.

Rusya aile üyesi vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya aile üyesi vizesi için yapılan işlemlerin süresi en az 7 ile 10 iş gününü bulmaktadır. Rusya Konsolosluğu’nun tatil olduğu ve kapalı olduğu günler bu süreyi içermez. Bunula birlikte Rusya Konsolosluğu’nun vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak istemesi gibi durumlarında da vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Biz dosyanızı Rusya Federasyonu’nun belirlediği vize usullerine göre tamamlayıp, başvuru yapmanızda size destek olmaktayız.
Ziyaret için acilen Rusya’ya seyahat etmeniz gerektiğinde yetkili Rus makamları başvuranlara 3 iş günü içinde vizelerini vermeye imkan sunmaktadır. Acil durumlar ile ilgili vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve hemen başvuru yapmak için bizi arayın.

Rusya aile üyesi vizesi Ücreti

Rusya aile üyesi vizesi Rusya’daki aile ziyareti için uygulanan vize ücretlerinde zaman zaman değişmeler olabildiğinden vize ücretleri hakkında güncel bilgi almak için lütfen bizi arayın. Vize ücreti başvurulan vize ile ilgili talep ettiğiniz giriş sayısına ve işlem süresine göre değişiklik göstermektedir.
Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, vize ücreti, davetiye alımı ve ajans hizmeti için ücretlerini içermektedir. Şirketimiz Rusya vizesi işlemlerini baştan sona kadar takip etmektedir. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine göre tarafımızdan değerlendirildikten sonra size gerekli tavsiyelerde bulunulur, başvurunuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir. Bu gerekli evraklar tamamlandıktan sonra başvuruya geçilir. Sonucu belli olan olumsuz çıkması muhtemel başvurulardan sizleri engelleriz.