Rusya e-vize başvuru

Rusya e-vize başvuru

Rusya vize başvurusu için gerekli olan formu burada online doldurarak e-vize başvurusu yapabilirsiniz.

Rusya e-vize başvuru yapılması

Rusya e-vize başvuru: Rusya turistik olarak ziyaretlerde Saint Petersburg ve Kaliningrad şehirlerine elektronik vize uygulaması başlatmıştır. Türkiye’de bu ülkeler alanına alınarak Rusya’ya vizesiz olarak gidebilecektir.

Başvuru sitesi: https://evisa.kdmid.ru/

Rusya e-vize başvuru aşamaları

Rusya elektronik vizede (Rusya e-vize başvuru) fotoğrafta özel bir format istemektedir. Photoshop ile gerekli düzenleme yapılmalı. Ya da fotoğraf stüdyonuz ile görüşüp doğru fotoğraf formatını bildiriniz. Bununla birlikte mutlaka Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmayı unutmayın. Hem geçerli günleri içerecek hemde Rusya’nın gideceğiniz şehirlerini kapsaması gerekmektedir.

Rusya e-vize başvurusunun tarihi

E-vize tarih aralığı düzenlendiği tarihten itibaren 30 günlük olarak başlamaktadır. Bu bir aylık periyod içerisinde 8 gün kalma izini vardır. Örnek vermek gerekirse 1 Haziranda düzenlenen vizeniz 1 Temmuz’da biter. Bu ay içerisnde sizin ülkede kalma hakkınız sadece 8 gündür. Elektronik vizenin geçerlilik tarihi kesinlikle uzatılamaz ve genişletilemez. Hem 1 aylık süre genişletilmez, hemde kalış süresi Rusya’da dahi olsa genişletilemez.

Rusya e-vize başvuru
Rusya e-vize başvurusu

Belirlenen 18 ülkenin dışında kalan tüm ülke ve vatandaşları yine normal Rusya turist vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Önceleri bu listede olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da artık bu listede olduğundan dolayı, Kaliningrad ve St.Petersburg ziyaretlerinde sadece E-vize başvurusu yapmaları yeterli olacaktır. Elektronik vize ücretsiz herhangi bir harç ödeme gerektirmemektedir.

Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer konu ise vize süresinin tamamını orada kalamazsınız. Buda yanlış bilinenler arasındadır. Eğer senelik Rusya vizesi aldıysanız bunun ancak 90 gününü orada kalarak geçirebilirsiniz 6 ay içerisinde 90 gün geçirdikten sonra sanılanın aksine “Gir Çık” yaparım gibi bir mantık tamamen yanlıştır ve kişileri deport etmeden sınır dışına kadar bir çok durumla karşı karşıya bırakmıştır. Rusya vize işlemleri yürütülürken mutlaka uzmanımız ile bu konuyu derinlemesine planlayın. Rusya vizesi ücreti Rusya vizesi işlemleri yürütülürken hangi vize türüne karar verildi ise Rusya vize ücreti ona göre ödenmektedir.

Rusya elektronik vizelerin harici diğer çeşitler;

✪ Rusya turistik vizesi ✪ Rusya çalışan vizesi  Rusya işçi vizesi ✪ Rusya vks vizesi ✪ Rusya senelik vize ✪ Rusya ticari vize ✪ Rusya aile vizesi ✪ Rusya elektronik vize

Yorum yapın

WhatsApp chat