Rusya pasaport vize

Rusya pasaport vize işlemlerinde detaylı bir inceleme yapmaktadır. Rusya pasaportunuzun bitiş tarihi gibi veya mühürleri gibi konularda araştırma yapar.

Rusya pasaportunuzun vize başvurusu için geldiğinde eksik sayfa olmamasını ve yırtık sayfaların bulunmamasını ister. Rusya pasaport vize başvurularında eğer vizeyi yapıştıracağı bir sayfa olmaz ise bu durumda başvurunuz red olunur. Yani yeni bir Pasaport başvurusunda bulunup vize için onunla gelmelisiniz. Rusya pasaport vizesinin yapıştırılacağı sayfa önlü ve arkalı boş olacak şekilde olmalı.

Rusya pasaport vize evrakları arasında çok önemli bir yer arz etmektedir. Rusya vize işlemlerinde Pasaportunuzun süresinin en az altı ay olmasının istemektedir. Eğer pasaportunuzun son geçerlilik tarihi 6 aydan daha kısa bir süre ise başvuru yapamazsınız. Bu işlemler hem Rusya turist vizesi hemde diğer vize tipleri içinde geçerlidir. Pasaportunuzu yenilemek için bu adresten randevu almanız gerekmektedir. https://randevu.nvi.gov.tr/ randevu sonrası pasaportunuz adresinize gönderilecektir.

Rusya vizesinin işlemleri, Rusya vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle vize tipini belirlemelidir. Rusya vize işlemleri, ziyaret amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Rusya turistik vize için gerekli olan işlemler, Rusya ticari vizesi için gerekli olmayabilir. Rusya için vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşlarımız ve kurumsal Türk şirketlerimizin vize başvuru sürecindeki işlemleri hızlandırmak ve Rusya vize evrakları hazırlanma aşamasında işlemleri kolaylaştırmak üzere kurulan SoHo Danışmanlık şirketimiz yaklaşık 12 yıllık Rusya ve BDT ülkelerinde hizmet vermektedir. Halen Merkez ofisimiz Moskova’da bulunmakta olup. İstanbul’daki şubemiz ile tüm Türkiye’ye güvenli kargo yöntemi ile pasaport ve vize dağıtımı yapmaktadır.

Rusya vize evrakları aslında bir schengen vize ile kıyaslandığında çok fazla değildir. Yine de turistik vize için doğru evrakları sunmak ve tarif edildiği şekilde hazırlamak süreci hızlandırıp sorunsuz bir başvuru sağlayacaktır.

Rusya vizesinin evrakları uzun süreli ve kısa süreli vize başvuruları için de farklıdır. Rusya vize işlemleri de buna göre yürütülmektedir. Örneğin Rusya turist vizesine voucher belgesi gerekirken, uzun süreli olan çalışma vizeleri için davetiye gerekmektedir. Ayrıca Rusya çalışma vizesi için pasaportunuz ile birlikte HIV (Aids) testi ibraz etmek zorunludur. Rusya vize evraklarınızı hazırlarken bazı dökümanlar orijinal olarak bazıları ise fotokopi olarak kabul edilmektedir. Ancak bu hem Konsolosluk hemde ülkeler arası farklılık gösterebilmektedir. İstanbul Rusya Konsolosluğu dökümanların orijinalini talep etmektedir.

Rusya pasaport vize
Rusya pasaport vize

Yorum yapın

WhatsApp chat