Rusya turistik vize başvurusu

Rusya turistik vize başvurusu için yapmanız gereken tek şey bir pasaport edinmek. Pasaportunuzu çıkardıktan sonra yetkili acentemiz sizelere yardımcı olacaktır.

Rusya turistik vize başvurusu için evraklar çok fazla değildir. Rusya turistik vize başvurusunun evrakları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Rusya turistik vize başvurusunda Rusya Konsolosluğu istediği evraklar arasında;

  • Pasaport (En az altı aylık geçerlilik süresi olmalıdır.)
  • Fotoğraf (Vesikalık ve arka fonu beyaz olmalıdır. Kesinlikle Biometrik Değildir.)
  • Rusya vize başvuru formu
  • Otel Rezervasyonu (gidiş dönüş tarihini kapsayak şekilde.)
  • Uçuş bileti rezervasyonları (gidiş bileti ve dönüş bileti)
  • Voucher Belgesi (aynı otel ve tarihleri bulunduracak ve ıslak imzalı kaşeli)
  • Garanti Mektubu (Rusya’da bulunan turizm şirketi tarafından sizin için garanti veren bir mektup. Ülkeyi vaktinde terk edeceğinizi onaylar)
  • Seyahat sağlık sigortası (Rusya Federasyonu için geçerli olacak ve seyahat tarihlerinizi kapsayacak seyahat sigortasıdır.)

Yukarıda sayılan evraklar Rusya turistik vizenizin başvurusu için yeterlidir. Rusya ile Türkiye arasında yapılan anlaşmada bazı şehirlere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları giderlerken elektronik vize ile gidebilmektedirler. Eğer ziyaret yapmak istediğiniz şehir Kaliningrad veya St. Petersburg ise Rusya elektronik vize başvurusu yaparak vizenizi alıp uçabilirsiniz.

Rusya’da kalacağınız süre içerisinde eğer bir otel veya resmi bir konaklama merkezinde kalmıyorsanız bunun için registrasyon denilen adres kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bazı bölgeler için Rusya İçişleri Bakanlığı Göç Kurulu 1 hafta sonrası için gerekli olduğunu bildirsede bazı bölgelerde 15 günü bulmaktadır. Gittiğiniz yerde eğer özel bir evde bir yakınınızın yanında kalıyorsanız bu durumu teyit edip en yakın göç idaresine gidip işleminizi gerçekleştiriniz.

Lütfen dikkat! Rusya vize evrakları kesinlikle orijinal ve ıslak imzalı olmalıdır. Fotokopi yada e-posta ile gelen evraklar konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. Rusya öğrenci davetiyesi, Rusya turisit voucher belgesi, Rusya garanti pismo tüm bunlar orijinal olmalıdır.

Rusya’nın turistik vize başvurusu işlemleri için evraklar hazırlandıktan sonra vize ücretini ödeyerek başvuru işlemi tamamlanır. Rusya turistik vize başvurusunun tamamlanma süresi normal başvurularda 5 iş günüdür. Eğer Rusya ekspres vize başvurusu yapılırsa 1 günde vizeniz çıkmaktadır. Ancak burada Rusya vize ücreti harcı iki katına çıkar ve Rusya Konsolosluğu bu durumlar için yüksek ücret talep eder.

Rusya turistik vizesinin başvurusu için hemen bizi arayın vizenizi 1 günde alalım. 05529467665 | 0212 963 63 37