Rusya vize başvuru şartları

Rusya vize başvurusu için istenen şartlar duruma ve vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Ancak yine de turistik vize üstünden bir kaç örnek vermek gerekirse;

Pasaport

Pasaportunuz en az altı aylık geçerli olması lazım. İçerisindeki sayfalarda vizenin yapıştırılacağı boş bir adet yaprak bulunması gerekmektedir. Eğer pasaportunuz yırtık veya hasarlı durumda ise bunun fotorafı çekilip kayıt altına alınması gerekmektedir. Böyle bir pasaport ile başvuru yapmak başvurunuzu olumsuz etkileyebilir. Pasaportu nüfus müdürlükleri veya devletin ilgili sitlerinden bilgi alarak başvuru yapıp 3-4 gün içerisinde alabilirsiniz. Bizler rusyavizesi.org olarak sadece Rusya vizesi yetkili acentesiyiz size pasaport alamayız biz sadece vize işlemlerinizi yürütebiliriz.

Rusya online vize başvuru formu

Vesikalık fotoğraf

Uçuş ve Otel rezervasyonları

Rusya voucher belgesi

Rusya vize başvuru şartları yukarıda yazıldığı gibidir. Tabii ki dediğimiz gibi eğer farklı vize tipleri için başvuru yapacaksanız o vize tipleri için gerekli olan Rusya vize evraklarını araştırmanız gerekmektedir. Her vize tipine farlı evraklar sunulmaktadır.