Rusya vize başvuru şartları

Rusya vize başvurusu için istenen şartlar duruma ve vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Ancak yine de turistik vize üstünden bir kaç örnek vermek gerekirse;

Pasaport

Pasaportunuz en az altı aylık geçerli olması lazım. İçerisindeki sayfalarda vizenin yapıştırılacağı boş bir adet yaprak bulunması gerekmektedir. Eğer pasaportunuz yırtık veya hasarlı durumda ise bunun fotorafı çekilip kayıt altına alınması gerekmektedir. Böyle bir pasaport ile başvuru yapmak başvurunuzu olumsuz etkileyebilir. Pasaportu nüfus müdürlükleri veya devletin ilgili sitlerinden bilgi alarak başvuru yapıp 3-4 gün içerisinde alabilirsiniz. Bizler rusyavizesi.org olarak sadece Rusya vizesi yetkili acentesiyiz size pasaport alamayız biz sadece vize işlemlerinizi yürütebiliriz.

Rusya online vize başvuru formu

Rusya vize başvurusu şartlarından biriside online başvuru formunu doldurulmasıdır. Eğer vizenizin formunu doldurup online olarak göndermezseniz işleminize devam edilemez. Başvuru formunuzu doldurmak için bu linki tıklayın. https://visa.kdmid.ru/ başvuru formunu doldurduktan sonra post işlemini bitirip, çıktı alıp tarih ve imzalayarak üstüne fotoğraf yapıştırılmalıdır. Formu doldurma aşamasında tabiki verdiğiniz bilgilerle birlikte kullanıcı adı ve şifrenizi unutmamanız gerekmektedir. Olası bir durumda tekrar formu geri çağırıp düzeltme yapmanız mümkündür. Ayrıca formun üstünde ilgi alanlarda bulunan voucher numarası, davet eden şirket bilgileri, confirmation numaraları gibi alanları doğru şekilde girmeniz gerekmektedir.

Vesikalık fotoğraf

Rusya vizesi şartlarından biride fotoğraftır. Başvuru esnasında yanınızda bir tane yedek fotoğraf ile birde forma yapıştırdığınız fotoğraf toplamda 2 adet vesikalık fotoğraf bulunmalıdır. Rusya vizesi fotoğraf ölçüsü 35mm-45mm ebatlarındadır. Ayrıca unutmayınız arka fonu beyaz olmalıdır. Fotoğrafçınıza mutlaka Rusya vize başvurusu için olacağını belirtiniz.

Uçuş ve Otel rezervasyonları

Seyahat planınızı gösteren belgelerdir. Rusya turistik vizesi ile hangi bölgeye gidilecek, hangi otelde kalınması planlanıyor ve hangi havayolu ile gidiş dönüş tarihlerinizi gösteren matbu evraklardır. Vize başvurusu için kesinlikle bilet kestirmeniz veya otel satın almanız gerekmemektedir. Bu planı gösteren rezervasyonlar yeterlidir.

Rusya voucher belgesi

Rusya için voucher belgesi şarttır. Yani eğer tüm evraklarınız var ve voucher belgeniz yok ise Rusya vizesini alamazsınız. Rusya vize başvurusunun şartlarından biride mutlaka Rusya için voucher belgenizin olması ve bununla birlikte yanında verilen garanti mektubu olmasıdır. Bu şartlar sağlanamadığı takdirde Rusya vizesine başvuru yapamazsınız.

Rusya vize başvuru şartları yukarıda yazıldığı gibidir. Tabiki dediğimiz gibi eğer farklı vize tipleri için başvuru yapacaksanız o vize tipleri için gerekli olan Rusya vize evraklarını araştırmanız gerekmektedir. Her vize tipine farlı evraklar sunulmaktadır.

Rusya vize başvuru şartları
Rusya vize başvuru şartları

Yorum yapın

WhatsApp chat