Rusya vize fotoğraf ölçüsü

Rusya vize fotoğraf ölçüsü. Rusya turist vizesi için başvuruda bulunacak kişiler vesikalık fotoğraf çektirmelidirler. Rusya turist vizesi fotoğraf ölçüsü 35mm-45mm olmalıdır.

Rusya vize fotoğraf ölçüsü ayrıca fotoğrafların arka yüzeyi yani fon kısmı dediğimiz alan mutlaka beyaz fon olmalıdır. Bazı fotoğraflarda arka fonda çiçek, böcek, orman, kırmızı, pembe gibi bir çok içerik bulunduğundan dolayı bu fotoğraflar geçerli sayılmamaktadır. Rusya vize başvurusundaki fotoğrafınız istenilen ölçü de ve mutlaka bu formatta olmalıdır. Aksi taktirde başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Maalesef bazı fotoğrafçılarımız ve çok bildiğini düşünen kişiler her vize fotoğrafını Biometrik sanmaktadır. Rusya vize fotoğraf formatı kesinlikle biometrik değildir. Yukarıda bahsetiğimiz ölçüler ve beyaz fonda olması yeterlidir.

Rusya turistik vize başvurularında istediği Rusya vize fotoğraf ile birlikte mutlaka fotoğraf kağıdına basılı olması gerekmektedir. Bazı kişiler fotoğraflarını printerdan çıkış alıp getirmektedirler. Bu yöntemde kesinlikle geçerli değildir.

Fotoğraflarınızda yüzünüz açık belirgin bir şekilde belli olmalı ve en az altı ay önce çekilmiş olmalıdır. Rusya Konsolosluğu yaptığınız vize başvurusu için bu fotoğrafı tarayıp Rusya vizenizin üstüne print etmektedir. Bu yüzden net ve doğru fotoğrafa ihtiyaç vardır. Aksi durumlarda Rusya Konsolosluğu görüşmeye çağırabilir.

Rusya vize başvurusunda kullanılacak olan fotoğraf ölçülerinin alındığı yer başvuru formudur. Rusya vize başvuru formunda fotoğrafın yapıştırılacağı yer 35mm ile 45mm arasında bir kutucuktur. Bu kutuya sığıdırılması gereken fotoğrafınız vesikalık olmalı ki buraya sığsın. Aksi taktirde fotoğrafı kesip buraya sığdırmak zorunda kalan memur doğru işlem yapamaz. Fotoğraf alanı çok küçük olduğu için doğru fotoğrafçılarla çalışıp doğru ölçüleri almak gerekir.

Fotoğraf süresi

Zaman zaman bazı fotoğraflarla karşılaşmaktayız ki 12 yıl evvel çekilmiş bir fotoğraf ile başvuru yapmaya çalışan yolcular oluyor. Bu durumda belki vizeniz çıkar ancak vize üstündeki fotoğraf sizlere benzemediği için ülkeye girişte vize memuru ile yaşayacağınız sorunu siz düşünün. Böyle bir duruma düşmemek için fotoğrafınız en fazla 3 ay önce çekilmiş olmalıdır. Ayrıca eğer görünüşünüzde bir değişiklik yapmışsanız örneğin saç boyaması, kestirilmesi, uzatılması veya bıyık yada sakal ile ilgili değişiklikler bunlar da önemli ve sizler için tanınmanızı zorlaştıracak değişikliklerdir. Her halükarda son halinizin fotoğrafını çektirmeniz doğru karar olacaktır.