Rusya vizesiz mi

Rusya vizesiz mi, hayır Rusya vizesiz gidilen bir ülke değildir. Rusya vizesini almanız için öncelikle gidilecek şehrinin belirlenmesi gerekmektedir.

Rusya vizesiz mi şeklinde bir çok soru gelmektedir. Hatta televizyonlarda çıkan haberlere inanıp Rusya’nın vizesiz olduğunu bizlere ikna etmeye çalışan bir çok telefon almaktayız. Sanki hergün Konsolosluğa giden biz değil, harçları ödeyen biz değil kendileri gibi uzun uzun anlatmaktalar. Kaynak nedir dediğimiz de, haberler diyorlar.

İşin aslı Rusa vizesiz mi diye sorulduğunda gidilecek olan şehire bağlı olarak vizenin belirlenmesidir. Yani Eğer Moskova’ya gitmek istiyorsanız Rusya vizelidir. Eğer bir Yeşil paasportunuz yoksa Rusya’nın Moskova şehrine giderken Rusya vize başvurusu yapmak zorundasınız. Türkiye ile Rusya arasında imzalanan anlaşmanın yeniden yürürlüğe girmesiyle artık Yeşil Pasaport sahiplerinden Rusya vizesi talep edilmiyor. Ama normal pasaport sahipleri diğer adıyla umumi pasaport olarak geçer Rusya Federasyonuna yapacakları ziyaretler için vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Bu konuda çıkan çok fazla haber ve aldatıcı yayın olduğu için bir çok müşterimiz havalimanlarından bizleri aramakta ve vize istemektedirler. Tabiki haklı olarak herkesin aklında önceki yıllarda Rusya ile Türkiye arasındaki vize rejimi kalmıştır. Yani vizesiz yıllar dediğimiz Rusya’nın uçağını düşürmeden önceki yıllarımız. Bu dönemde herkes dilediği zaman Turistik amaçlı olarak vizesiz olarak Rusya’yı ziyaret edebiliyordu. Herşey yaşanan uçak krizinden sonra değişti. Şimdi Rusya turist vizesi için de Rusya ticari vize içinde başvuru yapıp bu vizeleri almak gerekiyor.

Örneğin eğer Rusya turist vizesi istiyorsanız bu durumda Rusya vize evrakları daha basit ancak ücreti 175$’ı bulmaktadır. Rusya vize başvuru en pahalı vize harcı ise Rusya çalışma vizesi ve Rusya ticari vizesinde görülmektedir. Rusya çalışma vizeleri 1700$’ları bulurken, Rusya senelik çok girişli ticari vizeler ise 600$-700$’ları bulmakta.

Rusya vize işlemleri SoHo Danışmanlık vize alım sürecinde şirketlerimize kolaylıklar sağlamak için maksimum gayret göstermektedir. Gerek Rusya turist vizesi olsun gerek çalışma izinleriniz olsun. Bizim için zaman ve hız önemlidir. Detaylı iyi bir evrak takibi, dikkatli form hazırlanması ile doğru bağlantı zaman kaybınızı önler vaktinde ve doğru zamanda Rusya’da olursunuz. Rusya vizesi günümüzde çıkarmak oldukça zorlaştırılmış bulunmaktadır. Bu sebeple evraklar takip edilirkende mümkün olduğunca karşı tarafa negatif bir görüntü verecek düzensiz evrak dosyalarından kaçınmak gerekir.

Rusya vizesiz mi
Rusya vizesiz mi

Rusya vize çeşitleri:

✪ Rusya turistik vizesi ✪ Rusya çalışan vizesi  Rusya işçi vizesi ✪ Rusya vks vizesi ✪ Rusya senelik vize ✪ Rusya ticari vize ✪ Rusya aile vizesi ✪ Rusya elektronik vize

Kaynak: Rusya İçişleri Bakanlığı Göç Kurulu, Rusya turizm bakanlığı

“Rusya vizesiz mi” üzerine 2 yorum

    • Tabiki Yukutistan Rusya’nın bir bölgesidir. Rusya turistik vize ile 30 gün kalacak şekilde vizenizi alabiliriz. Fotoğrafınız ve pasaportunuzu bize iletmeniz yeterlidir. 5 iş gününde çıkmaktadır. Daha detaylı bilgi için ofisimizi arayabilirsiniz 02129636337 veya cepten 05445281484 iyi günler dileriz.

      Cevapla

Yorum yapın

WhatsApp chat