Vizesiz Rusya

Rusya Federasyonu’na bağlı olan Saint Peterburg ve Kaliningrad şehirlerine gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sadece E-vize başvurusu yaparak bu şehirlere 8 günü aşmamak koşulu ile turistik amaçlı gidebilirler.

RF bu konuda online bir platform kurmuştur. Gerekli bilgiler ve fotoğraflar yüklendikten sonra 5 iş günü içerisinde elinize ulaşan A4 boyutunda Elektronik vize (E-vize) formunu çıkış alıp yanınızda bulundurmanız yeterlidir.

Rusya turist vizesi umumi Pasaportlar için henüz kaldırılmamıştır. Yayınlanan haberler sadece imzalanan bir kararnamedir ve içeriği hakkında kimsenin de bir bilgisi yoktur. Rusya İstanbul konsolosluğu bu konuda net olarak vizelerin kalkmadığını bildirmiştir. Yeşil pasaport sahibi olan kişilerde Rusya turist vizesi almak zorunda değildir. Rusya vizesi 1 gün ve 5 günde çıkarılmaktadır.

Rusya turist vizesi diğer ülkelerin vize işlemleri ile karşılaştırıldığında çok kolay alınan bir vize tipidir. Rusya vizesi evrakları aşağıdaki gibidir;

  • Pasaport (En az altı ay geçerliliği olmalı. Yıpranmış, yırtık veya eksik sayfa olmamalıdır.)
  • Vesikalık fotoğraf 2 adet olmalı. (Arka fonu beyaz. 35mm-45mm ölçülerinde)
  • Otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonları. (Formalite gereği olup acentemiz hazırlamaktadır.)
  • Rusya voucher ve garanti mektubu. (Her iki belgede acentemiz tarafından sizin için hazırlanacaktır.)

Rusya vizesi ücreti vize tipine göre ödenmektedir. Sitemizdeki fiyatlar Rusya vize ücreti harçları ve servis bedeli dahil fiyatlardır. Rusya için vize başvurusunda Rusya vize ücreti ödendikten sonra 2-5 gün arasında çıkar.

vizesiz rusya
WhatsApp chat